Με εκπληκτικό Νέντοβιτς ο Παναθηναϊκός... καθάρισε τη Φενέρ

Παναθηναϊκός - Λάρισα κανάλι - ώρα: Η τηλεοπτική μετάδοση | Μπάσκετ

O Παναθηναϊκός έδειξε για άλλο παιχνίδι ότι μπορεί να τους κοιτάξει όλους στα μάτια και επικράτησε της Φενερμπαχτσέ στο ΟΑΚΑ με 82-68

Στην πρώτη περίοδο οι πράσινοι είχαν καλή παρουσία και με μπροστάριδες τους Φοστερ και Νέντοβιτς στην επίθεση και τους Σαντ Ρος – Κασελάκη στην άμυνα έφτασαν στο +9 με 22-13.

Η δεύτερη περίοδος δεν άρχισε τόσο καλά για τον Εξάστερο με τους Τούρκους να μειώνουν την διαφορά στους τέσσερις πόντους, όμως στην συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Βόβορα βρήκαν τρόπο να απαντήσουν με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 37-30

Η Φενέρ μείωσε για μία ακόμα φορά την διαφορά στην τρίτη περίοδο, όμως οι πράσινοι με τον Σάικς να πετάει φωτιές από την γραμμή του τριπόντου κράτησε την διαφορά στους έξι πόντους

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός ήταν προσεκτικός και με όπλα του την άμυνα και τον Νέντοβιτς που βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα κατάφερε να φτάσει στην νίκη.