ΜΑΓΕΙΑ: Πορτογαλία - Ισπανία 3-3 με χατ τρικ Ρονάλντο και ανατροπές! (vid)

Σε ένα ματς – διαφήμιση του ποδοσφαίρου, Πορτογαλία και Ισπανία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3! Πολλές οι συγκινήσεις, ανατροπές και χατ τρικ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο…

Απίστευτο παιχνίδι παρακολουθήσαμε! Τα είχε όλα… Χατ τρικ, ρεκόρ, εναλλαγές συναισθημάτων, συγκινήσεις, τα πάντα. Ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, ματς διαφήμιση για το Μουντιάλ.

Ο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 4’, ευστοχώντας από τα 11 βήματα, με τον Ντιέγκο Κόστα να απαντά 20 λεπτά αργότερα. Ο άσος της Ρεάλ Μαδρίτης σημείωσε και 2ο γκολ, κάνοντας προσωπικό ρεκόρ στο θεσμό, στο 44’.

Η Ισπανία μπήκε ιδιαίτερα πεισμωμένη και επικράτησε κατά κράτος στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Μέσα σε 3 λεπτά, χάρη στα γκολ των Ντιέγκο Κόστα (55’) και του Νάτσο (58’) έκανε την ανατροπή κι επιχείρησε να κρατήσει το αποτέλεσμα. Ο Ρονάλντο, όμως, είχε άλλη άποψη! Με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 3-3 στο 88’.