Live Streaming Volleyball: Panathinaikos - PAOK 19:00

Η απώλεια του δεύτερου σετ αποδείχτηκε κομβική για τον Παναθηναϊκό και κόστισε την ήττα με 0-3 σετ από τον ΠΑΟΚ και την ισοφάριση σε 2-2 νίκες στη σειρά. Στην Πυλαία θα ξεκαθαρίσει η πρόκριση.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Μακριά από τον καλό εαυτό του έμεινε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος ηττήθηκε 0-3 σετ από τον ΠΑΟΚ στο κλειστό γυμναστήριο της Κυψέλης και απώλεσε το πλεονέκτημα της έδρας, ενώ δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό της Α1 Βόλεϊ Ανδρών.

Πλέον, η σειρά είναι ισόπαλη 2-2 στις νίκες και όλα θα κριθούν στο πέμπτο παιχνίδι στο κλειστό της Πυλαίας, όπου ο ΠΑΟΚ θα είναι ο γηπεδούχος.

Καθοριστική υπήρξε η απώλεια του δευτέρου σετ, όταν ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 24-21, αλλά δεν αξιοποίησε τρία ματς-μπολ και τελικά το έχασε με 30-32.