Λαχτάρισε η Ρεάλ, αλλά επιβλήθηκε της Μονακό και τώρα... Παναθηναϊκός!

Με ένα τρίποντο του Ρούντι Φερνάντες στο τελευταίο λεπτό η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μονακό με 94-86. Τρελό παιχνίδι από τον Μάικ Τζέιμς με 24 πόντους, ο οποίος δεν ολοκλήρωσε το ματς λόγω τραυματισμού.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού την Παρασκευή, Ρεάλ Μαδρίτης δεν είχε εύκολο βράδυ στο WiZink Center, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο των Μονεγάσκων με 30-12.

Ο Τζέιμς πήρε το όπλο του και με 24 πόντους επιχείρησε να οδηγήσει τη Μονακό σε ένα μικρό θαύμα στη Μαδρίτη, αλλά εν τέλει δεν τα κατάφερε. Θετική παρουσία είχε και ο Άλφα Ντιαλό με 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 16 λεπτά.

Η Ρεάλ πήγε στο «2-1» και περιμένει ως οικοδέσποινα τον Παναθηναϊκό την ερχόμενη Παρασκευή.