Ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός - Κρατάει ένα ημίχρονο

Ο Παναθηναϊκός πέταξε ένα ημίχρονο στα σκουπίδια και ηττήθηκε από την Ρεάλ στην Ισπανία με 76-66

Ο Εξάστερος ήταν πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω με 22 πόντους.

Στο δεύτερο μισό εμφανίστηκε με άλλο πρόσωπο μείωσε την διαφορά και λίγο έλειψε να φτάσει στην ανατροπή.

O Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα στην πρώτη περίοδο του αγώνα με την Ρεάλ να παίρνει γρήγορα διαφορά (+13) και το σκορ να είναι 25-12

Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν άλλαξαν και πολλά με τα προβλήματα στην άμυνα να συνεχίζουν για τους πράσινους με αποτέλεσμα η διαφορά να ανέβει κι άλλο και το ημίχρονο να τελειώνει με 49-27 υπέρ των Ισπανών

O Παναθηναϊκός μπήκε αρκετά βελτιωμένος στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα σερί 7-0 στο ξεκίνημα μείωσε την διαφορά από την Ρεάλ με το σκορ στο τέλος της περιόδου να είναι 64-50

O Εξάστερος ξεκίνησε και στο τελευταίο δεκάλεπτο μειώνοντας κι άλλο την διαφορά με στόχο να ξαναμπεί στο παιχνίδι, καθώς έφτασε μέχρι και το -5.

Στην συνέχεια οι Ισπανοί πέτυχαν μεγάλα καλάθια και κράτησαν τον Παναθηναϊκό σε απόσταση ασφαλείας.