Ήττα για τον Παναθηναϊκό στο ντεμπούτο του Κάτας!

Με ήττα συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Όντεντ Κάτας, καθώς ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Φενέρμπαχτσε με 100-74.

Με 1,5 προπόνηση ήταν λογικό ο Κάτας να μην μπορεί να αλλάξει πολλά και η αποψινή ήττα, ήταν… εντός προγράμματος.

Το τριφύλλι, εμφάνισε και πάλι τις παθογένειες του παρελθόντος, καθώς το ματς χάθηκε από το ημίχρονο όταν η Φενέρ προηγήθηκε με 48-34.

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ κακός στην πρώτη περίοδο κάνοντας πολλά λάθη και βρέθηκε να χάνει, μετά από ένα σερί 18-0 της Φενερμπαχτσέ, με 31-12.

Στην δεύτερη περίοδο οι πράσινοι μπήκαν πολύ καλύτερα και μέ ένα καλό σερί (12-2) κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά.

Στην συνέχεια οι Τούρκοι αντέδρασαν με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 48-34.

Η τρίτη περίοδο δεν ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο για τον Παναθηναϊκό, καθώς έφτασε τα πέντε φάουλ στα πρώτα δυόμιση λεπτά, με αποτέλεσμα η άμυνα του να γίνεται ακόμα πιο δύσκολη.

Η Φενερμπαχτσέ κατάφερε να ανεβάσει κι άλλο την διαφορά με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στο τέταρτο δεκάλεπτο με σκορ 74-55

Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξαν πολύ τα πράγματα με τον ρυθμό να πέφτει και το παιχνίδι να τελειώνει με 100-74