Γιοβάνοβιτς: «Εκεί θα κριθεί το παιχνίδι με την ΑΕΚ» - Οι ατάκες για το ντέρμπι

Εκνευρισμένος ο Γιοβάνοβιτς: «Έπαιξε με έντεκα παίκτες πίσω από την μπάλα η ΑΕΚ»

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς σε δηλώσεις του στην COSMOTE TV ανέφερε ότι το αθηναϊκό ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ θα κριθεί στις λεπτομέρειες , όπως συνέβη στις δύο από τις τρεις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην αρχή της χρονιάς.

Aναλυτικά όσα δήλωσε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στην COSMOTE TV:

“Αν εξαιρέσω το δεύτερο παιχνίδι μας στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος (σ.σ. τη νίκη του Παναθηναϊκού με 3-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης»), που καταφέραμε στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου να εξασφαλίσουμε ένα σκορ που ήταν καλό για εμάς και μας έδωσε τη νίκη, τα άλλα δύο παιχνίδια κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Κι έτσι νομίζω θα είναι και το επόμενο παιχνίδι που έχουμε μπροστά μας. Έχουμε σεβασμό στην ΑΕΚ, είναι σίγουρα ένας μεγάλος αντίπαλος κι έχουμε ανάγκη και οι δύο από τους βαθμούς”.