Φάντασμα στην Γαλλία ο Παναθηναϊκός - Ντροπιαστική βραδιά

Βραδιά ντροπής! Ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων και ηττήθηκε εύκολα με 97-73 από την Βιλερμπάν στην Γαλλία.

Στην πρώτη περίοδο ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να τιμωρήσει τα πολλά λάθη των Γάλλων με τις δύο ομάδες να είναι σε όλη την διάρκεια κοντά στο σκορ (20-17)

Οι πράσινοι ξέχασαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο στην δεύτερη περίοδο με την άμυνα να είναι πολύ κακή και την Βιλερμπάν να πυροβολάει από το τρίποντο και να παίρνει διαφορά μέχρι και 18 πόντους.

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καθόλου συγκεντρωμένος με του Γάλλους να έχουν τρομερή ευστοχή από το τρίποντο με το ημίχρονο να τελειωνει 44-30

Με τον ίδιο τρόπο συνεχίστηκαν τα πράγματα και στην τρίτη περίοδο με τον Παναθηναϊκο να δείχνει ανύμπορος να αντιδράσει και την Βιλερμπάν να έχει φτάσει 76% ευστοχία από τα 6,75 με το σκορ στο 68-51.

Στο ίδιο έργο θεατές και στην τέταρτη περίοδο με τους πράσινους να μην δείχνουν ικανοί σε κανένα σημέιο και να γνωρίζουν την ήττα με 97-73