«Έσωσε» την Εστορίλ ο Αντόνιο Σαβιέρ! (vid)

Πήρε τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας η Εστορίλ του Αντόνιο Σαβιέρ στο δευτεριάτικο ματς με τη Σάντα Κλάρα.

Ο Πορτογάλος πρώην εξτρέμ του Παναθηναϊκού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 60′ στη θέση του Λουρένκο και πήρε αρκετό χρόνο συμμετοχής στο εντός έδρας κόντρα στη Σάντα Κλάρα.

Τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν για δεύτερη φορά στο σκορ στην επικείμενη αναμέτρηση με τον Κρίζαν.

Στο 86ο λεπτό ο Σαβιέρ σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε σε χέρι και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι με τη βοήθεια του VAR. Το πέναλτι δεν το εκτέλεσε ο πρώην πράσινος, αλλά ο Φράνκο για το τελικό 2-2.