Παναθηναϊκός: Ήττα στο πινγκ πονγκ από τον Ολυμπιακό

Με μια νίκη και μια ήττα συνέχισε το τμήμα πινγκ πονγκ ανδρών στην 9η και 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος με τον Παναγιώτη Γκιώνη να επιστρέφει στην Α1 μετά από 23 χρόνια για να αγωνιστεί με τα «πράσινα».

Στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση στη Βέροια, ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από τον Ολυμπιακό με σκορ 3-4.

Στο συναρπαστικό παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής στο οποίο αγωνίστηκαν μόνο οι τοπ αθλητές της εθνικής ομάδας ανδρών και από τις δύο ομάδες, οι «πράσινοι» δε μπόρεσαν να διπλασιάσουν τις νίκες τους επί των ερυθρολεύκων.

Ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ στον πρώτο γύρο με το ίδιο σκορ αλλά στην ισοβαθμία δεν υπερτερεί λόγω σετ. Υπενθυμίζουμε ότι οι νίκες δε μεταφέρονται στα πλέι οφ.

Αναλυτικά ο αγώνας Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 4-3:

Γιάννης Σγουρόπουλος-Παναγιώτης Γκιώνης 1-3 (11-7, 6-11, 8-11, 9-11)

Γιώργος Σταματούρος-Κωνσταντίνος Αγγελάκης 3-0 (11-7, 11-8, 11-1)

Τάσος Ρηνιώτης-Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος 1-3 (9-11, 11-6, 4-11, 1-11)

Σγουρόπουλος-Αγγελάκης 3-0 (11-6, 11-7, 11-7)

Ρηνιώτης-Γκιώνης 2-3 (11-6, 6-11, 7-11, 11-4, 9-11)

Σταματούρος-Κωνσταντινόπουλος 3-2 (3-11, 12-10, 11-6, 9-11, 11-3)

Σγουρόπουλος/Σταματούρος-Γκιώνης/Κωνσταντινόπουλος 3-1 (11-4, 12-14, 11-5, 11-9)

Στη δεύτερη αναμέτρηση της ημέρας το «τριφύλλι» επικράτησε επί του ΑΟ Ταυτάλα με σκορ 4-1.