Εύκολη νίκη για τον Παναθηναϊκό, 3-0 τον Πανιώνιο

«Κόλλησε» ο Παναθηναϊκός στη Λαμία!

Η Κ17 του Παναθηναϊκού δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στον Πανιώνιο τον οποίο κέρδισε με 3-0.

Το Τριφύλλι ήταν ανώτερο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές παίζοντας και ωραίο ποδόσφαιρο.

Τα γκολ για τους Πράσινους πέτυχαν  οι Γκρέμπο στο 15ο λεπτό, Σκαρλατίδης στο 55ο λέπτο και ο Ρομάνο στο 64ο λεπτό.

Τέλος, ο Παναθηναϊκός μετά από 3 παιχνίδια έχει απολογισμό 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Ήττα σοκ με ανατροπή για τον Παναθηναϊκό!

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στο Αγρίνιο και γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Παναιτωλικό.

Οι Πράσινοι δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης αν και θα μπορούσαν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς αν ήταν πιο συγκεντρωμένοι.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις το Τριφύλλι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό.

Όμως ο Παναιτωλικός μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και αρχικά ισοφάρισε στο 51ο λέπτο φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Το παιχνίδι στην συνέχεια άνοιξε και τελικά ο Παναιτωλικός κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης στο 70ο λεπτό.

Με αυτή την ήττα, ο Παναθηναϊκός έμεινε στη 3η θέση με 24 βαθμούς ενώ ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην 9η θέση με 17 βαθμούς.