Αυτοκτόνησε ο Παναθηναϊκός, ισοπαλία με Άρη!

Νίκη με... άγχος, 2-1 ο Παναθηναϊκός!

Απίστευτα πράγματα για τον Παναθηναϊκό U19 στην αναμέτρηση με τον ΑΡΗ καθώς η ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 90 όμως δεν κατάφερε να πάρει την νίκη.

Οι Πράσινοι ήταν καλύτεροι, έλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι όμως στο τέλος τα έκαναν όλα λάθος.

Το Τριφύλλι σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο δύο φορές στο 16 και στο 21 και από κει και πέρα διαχειρίστηκαν άψογα τον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο ενώ έχασε κάποιες ευκαιρίες για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Τελικά στο τέλος σε μια ανύποπτη φάση δέχθηκε την μείωση του σκορ από την ομάδα της Θεσσαλονίκης στο 90 και στην συνέχεια δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 92 χάνοντας την νίκη μέσα από τα χέρια του.

Με αυτή τη ισοπαλία ο Παναθηναϊκός έμεινε στη 4η θέση του πρωταθλήματος ενώ από την άλλη πλευρά ο ΑΡΗΣ παρέμεινε τελευταίος.