Ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός από τον ΠΑΟΚ

Το κακό ξεκίνημα πλήρωσε η ομάδα πόλο ανδρών του Παναθηναϊκού, καθώς οι πράσινοι ηττήθηκαν με 8-5 από τον ΠΑΟΚ.

Οι παίκτες του Νάσου Ηρειώτη αν και πάλεψαν για την νίκη δεν τα κατάφεραν, με τα λάθη στο 3ο δεκάλεπτο και την κακή αρχή να τους στοιχίζουν.

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την κακή αρχή του τριφυλλιού, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 3-1. Στην συνέχεια οι πράσινοι ανέβασαν την απόδοση τους και  αντεπιτέθηκαν μειώνοντας σε 4-3.

Ωστόσο μια νέα κακή περίοδος του Παναθηναϊκού, έδωσε την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να ξεφύγει πάλι μπροστά, αυτή την φορά οριστικά παίρνοντας και την νίκη με 8-5.

Οι πράσινοι μετά την ήττα τους, συνεχίζουν να παλεύουν για την 3η θέση που είναι ο στόχος για την ομάδα του Νάσου Ηρειώτη φέτος

Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο Viber Ακολουθείστε τo Newspao.gr στο Google News