Δεύτερος ο Παναθηναϊκός

Πολύ καλή ήταν οι παρουσία του τμήματος Πάλης του Παναθηναϊκού στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης που διεξήχθη στις Σέρρες…

Οι πράσινοι αθλητές κατέκτησαν 3 χρυσά, 2 ασημένια και 3 χάλκινα μετάλλια συγκεντρώνοντας 71 βαθμούς. Πρώτος τερμάτισε ο ΠΑΟΚ με 73 βαθμούς έχοντας κατακτήσει βέβαια, λιγότερα μετάλλια από το τριφύλλι.

Ο Ευγενιος Πέντορετς κατέκτησε το ένα χρυσό στα 71 κιλά, ενώ τα άλλα δύο προστέθηκαν από τους Μανδρίκο Θεοδωρίδη στα 66 και ο Νίκο Λέων στα 130.

Τα δύο ασημένια τα έφεραν στο σύλλογο οι Χρήστος Κουτσουρίδης στα 75 κιλά και Ιωάννης Μουτουσίδης στα 85 ενώ τα χάλκινα οι Χάρης Κουτσουρίδης στα 71, ο Χαρίδημος Κώστογλου στα 80 και ο Βλαδίμηρος Ματίας στα 75 κιλά.

Γιώργος Μπαλαχάμης
Είμαι Παναθηναϊκός από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου. Πάντα ήθελα να μαθαίνω πρώτος τι γίνεται στον Παναθηναϊκό και κάπως έτσι ήρθε στην ζωή μου η αθλητική δημοσιογραφία. Όνειρά μου; Ο Παναθηναϊός... συνέχεια πρωταθλητής και ευρωπαϊκός τελικός στο ποδόσφαιρο. Επικοινωνία: giorgos.balahamis@newspao.gr