Σπουδαιά νίκη...

Μεγάλη νίκη της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του Παναθηναϊκού επί του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 60-53 με τη συμπαράσταση 350 οπαδών του «τριφυλλιού».

[ads2]

Το συγκρότημα του Πέτρου Πρέκα αντιμετώπισε δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να είναι πίσω στο σκορ με 25-29 ωστόσο σε αυτό το διάστημα η Αλμπάνεζ φρόντισε να κρατάει ζωντανή την ομάδα.
Στην Τρίτη περίοδο ο ΠΑΟ πάτησε γκάζι πήρε προβάδισμα με 49-42 έχοντας την Καλέντζου σε καλή βραδιά και στην τέταρτη απλά διατήρησε τη διαφορά.

Tα δεκάλεπτα: 12-13, 29-25, 42-49, 53-60

Πλέον άπαντες στρέφουν την προσοχή τους στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την ερχόμενη εβδομάδα.