Επέκτεινε το αήττητο ο Παναθηναϊκός με Περιστέρι

Ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε μια καθαρή νίκη απέναντι στο Περιστέρι με σκορ 76-57.

Στο πρώτο 20λεπτο οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη έβαλαν δύσκολα στους «πράσινους», οι οποίοι επέστρεψαν στο β’ μέρος με μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι τους και κατατρόπωσαν τους φιλοξενούμενους.

Με καλύτερο… «όπλο» του την άμυνα ο Παναθηναϊκός κράτησε 4′ πριν τη λήξη το Περιστέρι κάτω από τους 50 πόντους.

Κορυφαίος σκόρερ ο Μπεν Μπέντιλ, ο οποίος πλήγωσε την πρώην του ομάδα με 15 πόντους. Από 11 πόντους οι Παπαπέτρου και Νέντοβιτς. Με 10/29 τρίποντα σούταραν οι πράσινοι σε μία μεστή εμφάνιση το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ.