Έπαθε «Τζόρτζεβιτς» ο Μπαρτζώκας: Μόνο 3 πόντους στην 4η περίοδο, τα έριξε στους διαιτητές!

Πήγε στους διαιτητές ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά τη λήξη της αναμέτρησης, παρά το γεγονός πως η ομάδα του έβαλε μόλις τρεις πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Για 30 λεπτά ο Ολυμπιακός κατάφερε να βρίσκεται κοντά στο σκορ στην έδρα της πρωταθλήτριας Ευρώπης, Εφές, ωστόσο η βαριά ήττα στο τέλος ήταν αναπόφευκτη με το 20-3 της τέταρτης περιόδου, όπως και το αρνητικό ρεκόρ.

Μετά την κόρνα της λήξης ο Μπαρτζώκας δεν πήγε προς τον Αταμάν, αλλά προς τους ρέφερι του παιχνιδιού, στους οποίους εξέφρασε τα παράπονά του, δείχνοντάς τους προς μια πλευρά του παρκέ.