Έπαιξε ο Αγιούμπ, στην τριάρα της Εξέλσιορ!

Κρίσιμο 24ωρο για Αγιούμπ - «Σε διαπραγματεύσεις Παναθηναϊκός - Φορτούνα»

Ο Αγιούμπ αγωνίστηκε για μισή ώρα στην νίκη της Εξέλσιορ με αντίπαλο την Φίτεσε.

Αήττητη παρέμεινε η Εξέλσιορ, καθώς επικράτησε με 3-1 της Φίτεσε, στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Καρχούτς (14΄ & 20΄) και Χάουνμαϊν (76΄). Η Φίτεσε που δεν έχει πάρει βαθμό στους δύο πρώτους αγώνες της στην Eredivisie φέτος είχε μειώσει σε 2-1 με τον Φρεντέρικσεν στο 29ο λεπτό.

Ο Μαροκινός πρώην χαφ του Τριφύλλιού μπήκε στην αναμέτρηση στο 63ο λεπτό και αγωνιστήκε για μισή ώρα έχοντας καλή απόδοση.