Έκανε την ανατροπή - Απέφυγε την ήττα σοκ ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε για 30 λεπτά στο παιχνίδι με το Περιστέρι όμως μπήκε με πατήμενο το γκάζι στην τελευταία περίοδο γύρισε το παιχνίδι και επικράτησε του Περιστερίου με 74-68

Οι πράσινοι είχαν κακή αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που βελτίωσαν στο δεύτερο, ενώ βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και με 12 πόντους (55-43).

To Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Παναθηναϊκό στην πρώτη περίοδο με τον Πέτεγουεϊ να βρίσκεται σε καλή μέρα και τον Εξάστερο να βρίσκεται στο -3 στο τέλος του δεκαλέπτου.(24-21)

Η κακή αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού δεν σταμάτησε ούτε στην δεύτερη περίοδο με το Περιστέρι να αυξάνει κι άλλο την διαφορά και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 45-37

To δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν βελτιώσει πολύ τις άμυνές τους με τον Παναθηναϊκό να μειώνει λίγο την διαφορά και την τρίτη περίοδο να τελειώνει με σκορ 55-48

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι πράσινοι μπήκαν με πατημένο το γκάζι και με πρωταγωνιστή τον Παπαπέτρου έκαναν το καθήκον τους γύρισαν το παιχνίδι και πήραν την νίκη.