Είδε... αστερά-κια με συμβολή Γκορτσίλα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να κερδίσει Αστέρα και Γκορτσίλα και έμεινε στο 2-2 στην Λεωφόρο.

Πλέον οι πράσινοι θέλουν να μην κερδίσει η ΑΕΚ στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ώστε να έχουν ακόμα ελπίδες για το ευρωπαϊκό εισιτήριο

Ο Παναθηναϊκός μόλις στο 7΄ έφτασε στην πρώτη του ευκαιρία στον αγώνα με το σουτ του Χατζηγιοβάνη να περνάει άουτ.

Στο 11′ και μετά από κόρνερ ο Παναθηναϊκός έμεινε πίσω στο σκορ με τον Κώτσιρα να κάνει την σέντρα και τον Σουάρες να σκοράρει με κεφαλιά.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε την πίεση και βρήκε άλλη μία τελική στο 24’με τον Ενγκμπακοτό να σουτάρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 28′ ο Παναθηναϊκός βρήκε το γκολ και έφερε το παιχνίδια στα ίσα με τον Χατζηγιοβάνη, μετά από πολύ ωραία πάσα του Βιγιαφάνιες και λάθος έξοδο του Παπαδόπουλου.

Οι πράσινοι ανέβασαν κι άλλο την πίεση μετά το γκολ όμως ο Αστέρας ήταν αυτός που κέρδισε πέναλτι, το οποίο είδε μόνο ο Γκορτσί, στο 40′ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλες.

Στο 53′ ο Παναθηναϊκός απάντησε με τον ίδιο τρόπο με τον Χατζηγιοβάνη να σκοράρει με πέναλτι μετά από χέρι του αμυντικού του Αστέρα.

Κοντά στο 3-2 έφτασαν οι πράσινοι 10 λεπτά αργότερα με τον Χουανκάρ να βρίσκεται απέναντι από τον Παπαδόπουλος όμως σούταρε άουτ

Στο 72′ ο Παναθηναϊκός είχε άλλη μία τεράστια ευκαιρία για να πάρει κεφάλι στο σκορ όμως Πούγγουρας και Καρλίτος δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ από πολύ κοντά

Πέντε λεπτά αργότερα ο Αστέρας είχε τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 3-2 με τον Διούδη να κερδίζει τον Τασουλή.

Οι πράσινοι ανέβασαν την πίεση τους στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ώστε να πετύχουν το γκολ είχαν δοκάρι στο 90′, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη