Διέλυσε την ΑΕΚ ο Παναθηναϊκός

Άτυχος ο Παναθηναϊκός κόντρα στον ΠΑΟΚ (1-1)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της ΑΕΚ με 4-2, με γκολ των Καλομοίρη, Αθανασακόπουλου, Σερπέζη και Ηλιάδη, για το πρωτάθλημα Κ19.

Το «τρυφύλλι» μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς, καθώς μόλις στο 1΄ άνοιξε το σκορ με τέρμα του Καλομοίρη. Στο 21΄ ο Παναθηναϊκός ζευγάρωσε τα τέρματα του με τον Αθανασακόπουλο.

Η ΑΕΚ κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς στο 22΄, καθώς μείωσε σε 1-2 με τον Σαρδέλη. Ωστόσο ο Παναθηναϊκός 9 λεπτά μετά πήρε ξανά “αέρα” δύο τερμάτων με τον Σερπέζη, ενώ η ΑΕΚ μείωσε εκ νέου στο τέλος του πρώτου μέρους σε 2-3 και πάλι με τον Σαρδέλη δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ το «τριφύλλι» κατάφερε με τον Ηλιάδη να κάνει το 2-4, σκορ που παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα.