Διαιτησία σίχαμα στο ΟΑΚΑ, χάρισαν τη νίκη στη Ρεάλ!

Ντροπιαστική διαιτησία απόψε στο ΟΑΚΑ, με τους τρεις ρεφερι να χαρίζουν τη νίκη στη Ρεάλ Μαδρίτης με 97-93, ύστερα από δύο παρατάσεις.

Ο Παναθηναϊκός έκανε μια σπουδαία ανατροπή, γύρισε το ματς από το μείον 14, ωστόσο στο τέλος δεν πανηγύρισε.

Ρόλο και μάλιστα καθοριστικό έπαιξαν οι διαιτητές, οι οποίοι στην δεύτερη παράταση πήραν από το χέρι τη Ρεάλ.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε αρκετά καλά με τον Παπαγιάννη να βρίσκεται σε καλή μέρα και να βγάζει ωραίες φάσεις κάτι που έδωσε στον Εξάστερο μία μικρή διαφορά (11-6) με την πρώτη περίοδο να λήγει 15-14.

Στην δεύτερη περίοδο οι Ισπανοί ξεκίνησαν πιο δυνατά και πήραν κεφάλι με ένα σερί 9-2, με τον Μπεντίλ να πετυχαίνει 9 συνεχόμενους πόντους και να κρατάει κοντά στο σκορ τον Παναθηναϊκό (33-29)

Οι Ισπανοί ξεκίνησαν με σερί 10-2 και στο δεύτερο ημίχρονο κάτι που ανέβασε την διαφορά στο στο +12 με τους πράσινους να ψάχνουν τρόπο να πλησιάσουν και την περίοδο να τελειώνει 56-48

Στην τέταρτη περίοδο ο Εξάστερος μπήκε αποφασισμένος να γυρίσει το παιχνίδι και με ένα σερί 10-4 έφερε το ματς στο καλάθι και στην συνεχεια το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Οι πράσινοι ξεκίνησαν με τρίποντο του Παπαπέτρου και κάρφωμα του Παπαγιάννη για να φύγουν γρήγορα μπροστά (+5) όμως οι Ισπανοί με δικό τους σερί έστειλαν το παιχνίδι στην δεύτερη παράταση.

Στην δεύτερη παράταση οι διαιτητές πήραν τα ινία και χάρισαν την νίκη στην Ρεάλ με 97-93