Δέχθηκε «πεντάρα» ο Πογιάτος από τη Γιοκοχάμα ΦΚ! (vid)

Σε δύσκολη θέση βρίσκεται ο Ντάνι Πογιάτος με την Τοκουσίμα Βόρτις να βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας της J1 League.

Ο Ισπανός πρώην προπονητής του Παναθηναϊκού γνώρισε βαριά ήττα με 5-3 απέναντι στην Γιοκοχάμα ΦΚ σε ένα ματς «ροντέο».

Έμεινε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς 2-0 από το 20′, αλλά στο 34′ μείωσε η ομάδα του σε 2-1. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου το σκορ έγινε 3-1 εις βάρος του άλλοτε πράσινου τεχνικού, αλλά εκείνος κατόρθωσε να φέρει το ματς στα ίσα 3-3 στο 66′.

Η χαρά του κράτησε για μόλις δύο λεπτά, 4-3 στο 68′, ενώ στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 5-3.