Δέχθηκε 4 γκολ σε 15 λεπτά ο Βλαχοδήμος κόντρα στην Μπάγερν

"Είμαστε οικογένεια στα αποδυτήρια και στο γήπεδο"

Μετά από εκείνο της Μπαρτσελόνα ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος έφθασε κοντά στην επίτευξη ενός ακόμα clean sheet απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.

Ο Έλληνας πρώην τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού κρατήθηκε όρθιος για 70 λεπτά με μερικές αξιοσημείωτες παρεμβάσεις στο ματς με τους Βαυαρούς, ωστόσο, το τελευταίο καταστρεπτικό 20λεπτο αδίκησε την εμφάνισή του.

Στο 70′ ο Σανέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την Μπάγερν, ο Έβερτον έβαλε αυτογκόλ στο 80′, ο Λεβαντόφσκι στο 82′ έκανε το 0-3 και ο Σανέ διπλασίασε τα τέρματά του στο 85′.

Το αξιοσημείωτο είναι πως ο Οδυσσέας είχε περάσει από αρκετές δοκιμασίες στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ακυρώθηκε γκολ του Λεβαντόσφκι για χέρι κι ένα ακόμη του Μίλερ στο β’ μέρος.