CEV: Ο-στράβωσε στο tie break η ανατροπή των κοριτσιών!

Στην επιστροφή τους στην Ευρώπη ο Παναθηναϊκός επιχείρησε μια μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Οστράβα, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε στο tie break.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στα πρώτα δύο σετ, όμως, η Οστράβα ήταν εκείνη που επικράτησε στις λεπτομέρειες, εξασφαλίζοντας ένα ισχυρό προβάδισμα απέναντι στις πράσινες (2-0 σετ, 28-26, 25-23).

Αυτό δεν πτόησε τα κορίτσια του Παναθηναϊκού να συνεχίσουν να παλεύουν, καθώς είδαν πως δεν τους έλειπαν πολλά στοιχεία για να κάνουν την αντεπίθεση. Μάλιστα, το 3ο σετ το κατέκτησαν με σχετική άνεση (18-25) και από κει και ύστερα, ήταν με το μέρος τους οι πιθανότητες της ισοφάρισης, λόγω της ψυχολογίας.

Τελικά, η Οστράβα άφησε κάτι για το «τέλος» και πήρε το ματς στο tie break με 3-2. Ακολουθεί η ρεβάνς στην Αθήνα.

Τα σετ: 28-26, 25-23, 18-25, 18-25, 15-11