Φενερμπαχτσέ - Παναθηναϊκός 76-81: Τα highlights από τη μυθική νίκη (vid)

Ο Παναθηναϊκός αν και δυσκολεύτηκε στο τέλος πήρε ένα μεγάλο διπλό καθώς επικράτησε της Φενερμπαχτσέ με 81-76 στην Κωνστανινούπολη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι με την επίθεση του να έχει πάρει φωτιά και τους Ναν, Μπράουν και Λεσόρ να δείχνουν σε καλή μέρα.

Οι Τούρκοι ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους στο δεύτερο μέρος με τον Επτάστερο να βρίσκεις της λύσεις και να κρατάει την διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου στο +8.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι πράσινοι έσβησαν επιθετικά με αποτέλεσμα η Φενέρ να καταφέρει να πάρει το προβάδισμα στο παιχνίδι και να φύγει στο +5 τρία λεπτά πριν το τέλος.

Ο Μπράουν με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο πήγε την διαφορά στο καλάθι στην συνέχεια ο Σλούκας με 5 συνεχόμενους πόντους έκανε το 75-73 βάζοντας και πάλι μπροστά τον Παναθηναϊκό ένα λεπτό πριν το τέλος, με τους παίκτες του Αταμάν στην συνέχεια να παίρνουν την νίκη.