Φενερμπαχτσέ-Παναθηναϊκός 76-81: Τα στατιστικά των παικτών του Τριφυλλιού

Σε ένα παιχνίδι που έγινε θρίλερ στο τέλος ο Παναθηναϊκός βγήκε νικητής καθώς επικράτησε με 81-76 την Φενερμπαχτσέ

Ο Επτάστερος ξεκίνησε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έχτισε την διαφορά από το πρώτο ημίχρονο και έφτασε μέχρι και το +11 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (46-35)

Στο δεύτερο ημίχρονο η Φενέρ έκανε την αντεπίθεσή της όμως οι πράσινοι διατήρησαν τον έλεγχο στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο τα πράγματα δυσκόλεψαν απότομα για τον Παναθηναϊκό καθώς επιθετικά ήταν πολύ κακός και η Φενέρ βρήκε την ευκαιρία με μεγάλα σουτ να περάσει μπροστά στο παιχνίδι (70-65) τρία λεπτά πριν την λήξη.

Τελικά οι πράσινοι ανέβασαν στροφές και γύρισαν και πάλι το παιχνίδι με πρωταγωνιστές τους Σλούκα και Μπράουν, με τον Επτάστερο να έχει πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.