Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 90-86: Τα highlights της ήττας (vid)

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε και γνώρισε την ήττα από την Ρεάλ στην Μαδρίτη με 90-86

Οι Ισπανοί μπήκαν καλύτερα στο ματς με τον Παναθηναϊκός να μην είναι συγκεντρωμένος στην άμυνα με αποτέλεσμα η Ρεάλ να φύγει μπροστά στο +9 στην πρώτη περίοδο.

Η άμυνα του Επτάστερου βελτιώθηκε στην δεύτερη περίοδο και έδειξε ότι μπορεί να ξαναμπεί στο παιχνίδι όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αταμάν επέτρεχαν πολλά επιθετικά ριμπάνουντ στην Ρεάλ με απότέλεσμα η διαφορά να πάει στους 12.

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός έγινε πιο επιθετικός όμως η Ρεάλ με πολύ σημαντικά τρίποντα δεν τον άφησε να μειώσει την διαφορά κάτι που έφερε την δεύτερη ήττα στην διαβολοβδομάδα.