Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός 77-87: Τα highlights από το διπλό στο Βερολίνο (vid)

Ο Παναθηναϊκός ήταν αρκετά καλός και ξεκίνησε με το δεξί στην Euroleague καθώς επικράτησε με 87-77 της Άλμπα Βερολίνου.

Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός 77-87: Τα highlights από το διπλό στο Βερολίνο (vid)

Οι πράσινοι μπήκαν με πατημένο το γκάζι από την πρώτη περίοδο και ανέβασαν την διαφορά στο +9 με τους Γερμανούς να προσπαθούν να μειώσουν χωρίς να τα καταφέρουν μέχρι το πρώτο ημίχρονο.

Ο Παναθηναϊκός που είχε σε καλή μέρα τους Ναν και Λεσόρ δεν άφησαν στην Άλμπα να πάρει το προβάδισμα διατηρώντας τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Οι Γερμανοί έκαναν την αντεπίθεση τους στην τρίτη περίοδο όπου πλησίασαν δύο φορές στους 4 πόντους όμως οι πράσινοι είχαν και τις δύο φορές την απάντηση ανέβασαν την διαφορά και πήραν την πρώτη του νίκη για φέτος στην Euroleague.