Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 85-86: Τα highlights από το τελικό του Super Cup

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι αιωνίων και ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 86-85.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τον Ολυμπιακό ο οποίος είχε για όλο το πρώτο ημίχρονο ένα μικρό προβάδισμα με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται σε ρόλο κυνηγού με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 38-45 υπέρ του Ολυμπιακού.

Στο τέλος της τρίτης περιόδου ο Παναθηναϊκός με τρίποντο του Γκριγκόνις πέρασε μπροστά στο σκορ με 56-55 με τον Ολυμπιακό να παίρνει και πάλι το προβάδισμα λίγα λεπτά αργότερα και την τρίτη περίοδο να τελειώνει με 63-62 υπέρ του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει διαφορά 9 πόντων λίγο πριν την λήξη (75-84) με τον Παναθηναϊκό να πατάει γκάζι αλλά τελικά να χάνει στο πόντο με 86-85.