Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 84-89: Τα highlights από το Game 1

Δειτε παρακάτω τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν στην καλύτερή του μέρα και δεν τα κατάφερε στο ΟΑΚΑ όπου γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 89-84.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και έφτασε την διαφορά στο +9 με τον Παναθηναϊκό στην συνέχεια να μειώνει στους 2 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Οι πράσινοι απειλούσαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο μόνο με τρίποντα με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να φτάσει ακόμα και σε διψήφιο αριθμό την διαφορά πριν το ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ 46-37 υπέρ του Ολυμπιακού.

Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τον Παναθηναϊκό καθώς έμεινε πίσω ακόμα και με 14 πόντους (44-58) και δεν μπορούσε να σπάσει την άμυνα του Ολυμπιακού.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να μειώσει στην τέταρτη περίοδο όμως όχι και να ξαναμπεί στο ματς και ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 στην σειρά των τελικών.