Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 80-95: Τα Highlights για το 7ο ευρωπαϊκό!

Δείτε παρακάτω τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης με 95-80 στον τελικό της Euroleague και κατέκτησε για έβδομη φορά το τρόπαιο.

Ο Επτάστερος με υποδειγματική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε την βασίλισσα και στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Παναθηναϊκό καθώς οι Ισπανοί τα έβαζαν όλα και βρέθηκαν στο +11 στο τέλος της πρώτης περιόδου με σκορ 36-25.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αταμάν ξεκίνησαν την αντεπίθεση τους και πλησίασαν στο -5 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό το παιχνίδι άλλαξε πολύ και με τρομερή άμυνα και κομβικά τρίποντα ο Παναθηναϊκός πήρε κεφάλι στο σκορ πήρε μία μικρή διαφορά την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.