Μακάμπι - Παναθηναϊκός 85-83: Tα highlights από την ήττα στο Game 3

Δείτε παρακάτω τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι.

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε μόνος του τα μάτια του και ηττήθηκε από την Μακάμπι με 85-83 για το τρίτο παιχνίδι της σειράς.

Ο Παναθηναϊκός δεν μπήκε καλά στην πρώτη περίοδο κάτι που έδωσε την ευκαιρία στην Μακάμπι να πάρει διψήφια διαφορα (23-11) με αποτέλεσμα ο Εξάστερος να βρίσκεται απο νωρίς σε ρόλο κυνηγού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι πράσινοι βελτιώθηκαν επιθετικά με τους Παπαπέτρου και Ναν όμως δεν κατάφεραν να μειώσουν πολύ την διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στα σκορ με 46-37.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε όπως και η πρώτη με την Μακάμπι να κάνει ένα καλό σερί και να πηγαίνει την διαφορά στο +18 για του Ισραηλινούς.

Μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου οι πράσινοι με δικό τους μικρό σερί κατάφεραν να μειώσουν στους 11 πόντους.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήγε την διαφορά στους 6 στα πρώτα με την Μακάμπι να επαναφέρει την διψήφια διαφορά.

Ο Εξάστερος δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι 15 δευτερόλεπτα πριν το τέλος όμως ένα λάθος φάουλ του Γκραντ στα 3 δεύτερα στέρησε την νίκη από το τριφύλλι.