Παναθηναϊκός - Μακάμπι 87-91: Τα highlights από την ήττα στο ΟΑΚΑ

Δείτε παρακάτω τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μακάμπι.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε με το αριστερό την σειρά των play off με την Μακάμπι καθώς ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ με 91-87

Το παιχνίδι ήταν πολύ δύσκολο σε όλη την διάρκεια για τον Παναθηναϊκό που δεν μπορούσε να πάρει διαφορά ασφαλείας.

Στην πρώτη περίοδο το παιχνίδι ήταν πολύ επιθετικό και οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ.

Ο Εξάστερος πήρε φωτιά στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου με επιμέρους σκορ 25-16 πήρε μία μικρή διαφορά και πήρε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ 50-42 υπέρ του.

Οι Ισραηλινοί στο δεύτερο μέρος προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι και το κατάφεραν στα μέσα της τέταρτης περιόδου όπου πέρασαν μπροστά με 81-77.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό όμως τελικά η Μακάμπι ήταν αυτή που πήρε το παιχνίδι και έκανε το 1-0 στην σειρά.

Δείτε παρακάτω τα καλύτερα στιγμιότυπα από το Παναθηναϊκός-Μακάμπι.