Νέα παράσταση Μπαρτζώκα, έξαλλος με τους διαιτητές στο Βελιγράδι (vid)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας αν και ήταν ήρεμος για 1,5 περίοδο στην Stark Arena, ξέσπασε για μια απόφαση αντι-αθλητικού φάουλ εις βάρος του Σακίλ ΜακΚίσικ.

Ο «ερυθρόλευκος» τεχνικός έδωσε νέο σόου σε αγώνα Ευρωλίγκα, διαμαρτυρόμενος έντονα για ένα αντι-αθλητικό φάουλ που έπραξε ο ΜακΚίσικ και που τελικά έδωσε στους γηπεδούχους 4 ελεύθερες βολές και μια μπόνους κατοχή.

Ο εκνευρισμός στον πάγκο του Ολυμπιακού έγινε εντονότερος διότι οι Σέρβοι απέκτησαν διψήφια διαφορά (40-30) στο παιχνίδι πριν την τελευταία κατοχή των Πειραιωτών στο πρώτο ημίχρονο.

Το παιχνίδι διευθύνουν οι Χουάν Κάρλος Γκαρθία (Ισπανία), Μεντί Ντιφαλά (Γαλλία) και Κάρλος Κορτές (Ισπανία).