Βαθμολογία: «Σφράγισε» την πρωτιά ο Παναθηναϊκός

Αταμάν: «Δεν παίξαμε πολύ καλό μπάσκετ αλλά...» - Οι δηλώσεις μετά τη νίκη

Δείτε τη βαθμολογία της Basket League μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του ΠΑΟΚ.

Ο Παναθηναϊκός AKTOR παρουσιάστηκε «άδειος» από ενέργεια για 30 λεπτά μετά την ήττα στο ντέρμπι, αλλά με ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο επικράτησε 89-73 εκτός έδρας του ΠΑΟΚ, πριν τη «διαβολοβδομάδα» της EuroLeague.

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πυλαίας με σκορ 89-73 και πήρε την 20η του νίκη σε 21 ματς της Basket League, παραμένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.