Euroleague: Η βαθμολογία μετά το Μπασκόνια-Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός αν και κρατούσε την νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό ηττήθηκε από την Μπασκόνια με 75-73 βάζοντας τέλος στο σερί τεσσάρων νικών.

Οι πράσινοι με όπλο τους της άμυνα έβαλαν δύσκολα στην Μπασκόνια η οποία πέτυχε μόλις 26 πόντους στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι 37-26 υπέρ του Παναθηναϊκού.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο όμως η Μπασκόνια με ένα ξέσπασμα στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου κατάφερε να μειώσει στους τρεις και να κάνει το παιχνίδι ντέρμπι.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός είχε καταφέρει να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο λεπτό, όμως η Μπασκόνια με buzzer beater έφτασε στην νίκη.

Ο Παναθηναϊκός πλέον βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 10 νίκες και 8 ήττες.