Παναθηναϊκός: Τον... φτιάχνει ο Βόβορας για τους τελικούς, άνετα τη Λάρισα!

O Παναθηναϊκός δεν συνάντησε κάποια δυσκολία και επικράτησε εύκολα της Λάρισας με 98-67.

Οι πράσινοι δεν ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Λάρισα στην πρώτη περίοδο του αγώνα, όπου βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 20-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό άλλαξε με τον Παναθηναϊκό να κάνει την αντεπίθεση του και με τους Έβανς και Παπαπέτρου σε καλή μέρα έφτασε την διαφορά στο +14 στο τέλος του ημιχρόνου.

Ανάλογη ήταν η συνέχεια και στην τρίτη περίοδο με το Εξάστερο να είναι καλύτερος σε άμυνα και επίθεση και να ανεβάζει την διαφορά στο +23.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν στην τέταρτη περίοδο με τον Παναθηναϊκό να ανεβάζει κι άλλο την διαφορά χωρίς να έχει πατημένο το γκάζι και να φτάνει στην νίκη με 98-67

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 49-35, 73-50, 98-67