Έβγαλε ψυχή ο Παναθηναϊκός, νίκησε Μπάγερν και διαιτητές

Ο Παναθηναϊκός, βγάζοντας μαχητική ψυχή, επιβλήθηκε της Μπάγερν στο ΟΑΚΑ με 83-76.

Τραγική η διαιτησία στο ΟΑΚΑ, με τους τρεις ρεφερι να σπρώχνουν με μανία τους Γερμανούς.

ο Γιώργος Βόβορας ξεκίνησε το παιχνίδι με δύο εκπλήξεις στην αρχική πεντάδα με τους Καλαϊτζάκη και Μπεντίλ.

Οι πράσινοι δεν ήταν καλή αμυντικά στην αρχή της περιόδου όμως στην συνέχεια έπαιξαν απίστευτη άμυνα έτρεξαν σερί 11-0 με το σκορ της πρώτης περιόδου να είναι 18-13.

Στην δεύτερη περίοδο ο Εξάστερος συνέχισε να έχει πολύ καλή αμυντική λειτουργία και έφτασε μέχρι και στο double score (26-13) χωρίς να αφήσει περιθώριο αντίδρασεις στους Γερμανούς.

Η Μπάγερν κατάφερε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να μειώσει λίγο την διαφορά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 44-35.

Ο Παναθηναϊκός στην τρίτη περίοδο αντιμετώπισε εχθρική διαιτησία και ξεκίνησε με τρία φάουλ στο πρώτο λεπτό της περιόδου, με τις αστείες αποφάσεις να συνεχίζονται και την Μπάγερν να ροκανίζει την διαφορά (60-54)

Στην τελευταία περίοδο οι πράσινοι ήταν προσεκτικοί προσπάθησαν να μην αφήσουν του Γερμανούς να πλησιάσουν στο σκορ το κατάφεραν και επικράτησαν με 83-76