Αλβέρτης: "Αυτός είναι ο στόχος μας"
![Αλβέρτης: "Αυτός είναι ο στόχος μας" Αλβέρτης: "Αυτός είναι ο στόχος μας"](https://newspao.gr/wp-content/uploads/2020/09/alvertis-1.jpg)
Για τον επόμενο στόχο του Παναθηναϊκού μίλησε ο Φραγκίσκος Αλβέρτης, κατά την άφιξη των «πράσινων» στα Ιωάννινα.
«Είναι η τρίτη φορά που έρχομαι στα Ιωάννινα. Είναι πολύ όμορφα εδώ και έχω πολλούς φίλους. Η ατμόσφαιρα και η ενέργεια εδώ είναι ωραία. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους ανθρώπους του ΠΕΑΚΙ για τη φιλοξενία. Είναι από τα πρώτα φιλικά τη σεζόν και ο στόχος είναι σιγά σιγά να αποκτήσει η ομάδα ταυτότητα και χαρακτήρα”, δήλωσε αρχικά ο Γενικός Διευθυντής της ΚΑΕ, για να προσθέσει:
«Του χρόνου ελπίζω να είμαστε εδώ με διαφορετικές συνθήκες. Κυρίως κοινωνικές και όχι αθλητικές. Πλέον, όλοι λειτουργούμε με τέτοιο τρόπο ώστε να προστατεύουμε ο ένας τον άλλον. Θα πρέπει όλοι να ακολουθούμε τα πρωτόκολλα για την ασφάλεια όλων».
Διάβασε όλα τα νέα για το μπάσκετ του Παναθηναϊκού
Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο Viber
Ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό
- Άρης Γάτας: «Έτρεξαν από τις φωνές του Αλόνσο στα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού» (vid)
- «Ο Ολυμπιακός δεν θα άφηνε τον Πετρούσεφ να πάει στον Παναθηναϊκό»
- Γιαννακόπουλος: «Ντροπή σας - Απλά θέλετε να ρίχνετε λάδι στη φωτιά» (vid)
- Παναθηναϊκός: Ο Μαξίμοβιτς δεν πρέπει να βγαίνει από την ενδεκάδα!