Άθλιος Παναθηναϊκός, κλείνει με ήττα τη χρονιά

Ο Εξάστερος δεν τα κατάφερε με τον Ερυθρό Αστέρα και ηττήθηκε με 74-71.

Οι πράσινοι ισοφάρισαν το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή, καθώς έφτασαν να χάνουν και με 11 πόντους διαφορά.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε κάνοντας ένα πολύ καλό τρίλεπτο στον αγώνα όμως στην συνέχεια επέστρεψε στον κακό του εαυτό.

Μπορεί οι πράσινοι να πήραν το προβάδισμα όμως ο Ερυθρός Αστέρας γύρισε εύκολα το παιχνίδι από την πρώτη περίοδο (22-15).

Στην δεύτερη περίοδο ο Εξάστερος ήταν και πάλι κατώτερος με την διαφορά να φτάνει ακόμα και στο +17 για τους Σέρβους με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 48-37.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με απίστευτη ευστοχία και για τις δύο ομάδες με το σκορ της περιόδου στα πρώτα πέντε λεπτά να είναι 1-0.

Οι πράσινοι μπορεί να έπαιξαν όμως δεν το συνδύασαν και με καλή επίθεση με αποτέλεσμα το σκορ στο τέλος της περιόδου να είναι 57-46

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός κράτησε την καλή άμυνα ισοφαρισε το ματς στο τελευταίο λεπτό όμως δεν κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και έκλεισε με ήττα την χρονια