Αστέρας-Παναθηναϊκός 1-0: Η κριτική των παικτών του Τριφυλλιού

Διαβάστε την κριτική του Newspao.gr, μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0.

Πιο αναλυτικά:

Μπρινιολι: Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και ήταν σταθερός 6

Βαγιαννίδης: Ο μικρός δεν βοήθησε καθώς δεν έχει χώρους για να συνεργαστεί με τον Παλάσιος 5

Σένκεφελντ: Σταθερός θυμήθηκε τον παλιό καλό του εαυτό και κατεύθυνε σωστά τον Σάρλια 6

Σάρλια: Στα αμυντικά του καθήκοντα ήταν καλός όμως δεν μπόρεσε να βοηθήσει στη δημιουργία 5

Πούχατς: Προσπάθησε να βοηθήσει επιθετικά όμως ο Αστέρα ήταν πολύ καλά στημένος και δεν βρήκε χώρους, όσον αφορά αμυντικά έκανε το λάθος στη φάση του γκολ 3

Πέρεθ: Κακός για άλλο ένα παιχνίδι ο Ισπανός, είχε ένα σουτ στην αρχή του αγώνα όμως μετά δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα του ενώ είχε πολλά νεύρα 4

Τσέριν: Δεν φάνηκε σχεδόν καθόλου στον αγώνα καθώς δεν είχε χώρους να κινηθεί και να συνδυαστεί με τους συμπαίκτες του 4

Κουρμπέλης: Ο μοιραίος του αγώνα καθώς αποβλήθηκε με αφελή τρόπο κάνοντας δύο χαχα φάουλ και κρέμασε την ομάδα του σε ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι 2

Παλάσιος: Λίγα πράγματα και ο Αργεντινός ο οποίος είχε κάποιες φάσεις όμως τα τελειώματα του ήταν άσχημα 5

Μπερνάρ: Ίσως ο μόνος που ήταν θετικός καθώς ότι δημιούργησε ο Παναθηναϊκός πέρασε από τα πόδια του αλλά μόνος του κάνεις δεν μπορεί να τα κάνει όλα. 6

Σποράρ: Τραγικός ο Σλοβένος εκτός αγώνα με κακές επαφές και εκτός ρυθμού. Διανύει μεγάλο ντεφορμαρισμα και αυτό φαίνεται 4

Ιωαννίδης: Αγωνίστηκε στη θέση του Σποραρ για 25 λεπτά, έδωσε τις μάχες του όμως έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο τέλος 2

Μαντσίνι: Έκανε το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα καθώς μπήκε στη θέση του Μπερνάρ και αγωνίστηκε για 25 λεπτά, θα χρειαστεί λίγο χρόνο ακόμα για να μάθει τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας του 4

Τσόκαι: Πήρε τη θέση του Τσεριν και αγωνίστηκε για 20 λεπτά, δυναμικός όπως πάντα και πολύ τρέξιμο από τον Αλβανό χαφ 4

Χουανκαρ: Δεν πρόλαβε να βοηθήσει στα 10 λεπτά που αγωνίστηκε –

Κλέινχεισλερ: Δεν προλάβε να βοηθήσει στα 10 λεπτά που αγωνίστηκε ενώ έχασε και μια μεγάλη ευκαιρία 4