«Άσφαιρος» ο Καμπετσής στον... εμφύλιο με Λημνιό!

Πήρε το «10» ο Καμπετσής στη Βίλεμ! (pic)

Ελληνικό χρώμα υπήρχε στο Τβέντε – Βίλεμ με τους Λημνιό και Καμπετσή να έρχονται αντιμέτωποι στο παιχνίδι για το ολλανδικό πρωτάθλημα.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό για να δώσει προβάδισμα στη γηπεδούχο ομάδα.

Στο 24ο λεπτό ο Νάναλι έφερε το ματς στα ίσα σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις, όμως, του πρώτου μέρους παρουσιάστηκε μια πρώτης τάξεως ευκαιρίας για την ομάδα του «πράσινου» να φθάσει σε ένα μεγάλο διπλό, καθώς έμεινε με δέκα.

Ο «Κάμπε» εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο στο 68ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το νικηφόρο τέρμα.