«Κάτω» και ο Άρης με σούπερ Παπαπέτρου

Τα εύκολα… δύσκολα έκανε ο Παναθηναϊκός για 20 λεπτά στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη, αλλά επικράτησε εν τέλει δίχως να ανάψει τις μηχανές του με σκορ 81-88.

Οι «πράσινοι» απέκτησαν από το ξεκίνημα διψήφια διαφορά βαθμών με το «0-10» να αναγκάζει τον Καμπερίδη σε πρόωρο τάιμ άουτ στο 2,5′.

Εν συνεχεία, οι «κίτρινοι» μάζεψαν τη διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου με τον Ρικ Πιτίνο να αναζωογονεί την ομάδα στην τρίτη περιόδου (62-74). Οι νταμπλούχοι Ελλάδας διαχειρίστηκαν τη διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο φθάνοντας αισίως σε ακόμη μια νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Κορυφαίος του «τριφυλλιού» ήταν ο Ταϊρίς Ράις, ακολουθούν σε απόδοση οι Τόμας, Παπαγιάννης και Παπαπέτρου.