Άρης - Παναθηναϊκός: Ημίχρονο 1-0... όπως στα Γιάννενα!

Αρκετές ομοιότητες με το παιχνίδι στα Γιάννενα έχει εκείνο του Παναθηναϊκού στο Κλεάνθης Βικελίδης απέναντι στον Άρη (1-0).

Παρά το γεγονός πως ο Παναθηναϊκός άλλαξε πέντε πρόσωπα στη βασική του διάταξη δεν απέφυγε να δεχθεί γκολ από… νωρίς με τον Καμαρά να τον πληγώνει στο 10ο λεπτό σε μια φάση που ξεκίνησε από κακό γέμισμα του Διούδη. Από κει και πέρα, δεν έχουν απειληθεί ιδιαίτερα οι πράσινοι.

Το Τριφύλλι είχε ξανά την κατοχή με το μέρος του, όπως στα Γιάννενα, αλλά δεν μπόρεσε να βγάλει ευκαιρίες, πλην δύο κεφαλιών του Ιωαννίδη μετά το 20λεπτο και ενός δύσκολου σουτ του Βιτάλ δύο λεπτά πριν το ημίχρονο.

Πάντως, ο Έλληνας επιθετικός παλεύει απελπιστικά μόνος του στην επίθεση και δεν έχει λάβει την στήριξη των συμπαικτών του.