Άνετη νίκη στα Βριλήσσια ο Παναθηναϊκός

Νίκησε πριν τον ντέρμπι κορυφής ο Παναθηναϊκός

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού που νίκησε με καθαρό σκορ 3-0 εκτός έδρας τα Βριλήσσια.

Έπειτα από την ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη το «τριφύλλι» γύρισε στις επιτυχίες με μια εμφατική εμφάνιση και νίκη κόντρα στον ΦΟ Βριλησσίων.

Το πρώτο σετ το κατέκτησε εύκολα ο Παναθηναϊκός με σκορ 17-25. Το παιχνίδι – επί της ουσίας – κρίθηκε στο δεύτερο, όταν οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να φέρουν στα ίσα το σκορ. Ωστόσο, οι πράσινες δεν λύγισαν στην πίεση και έφεραν το σκορ στο 26-24 υπέρ τους. Το τρίτο σετ ήταν εφάμιλλο του πρώτου και έληξε 19-25.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Παναθηναϊκός είναι πλέον πρώτος στη βαθμολογία με 34 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον ΠΑΟΚ.

Τα σετ: 0-3 (17-25, 24-26, 19-25)