Άτυχος ο Παναθηναϊκός κόντρα στον ΠΑΟΚ (1-1)

Η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη -και… κεφάλι στη βαθμολογία- κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Το τελικό σκορ (1-1) δεν αφήνει περιθώρια για χαμόγελα στο τριφύλλι, καθώς οι γηπεδούχοι ήθελαν τη νίκη για να πάρουν κεφάλι στο βαθμολογικό πίνακα (2 βαθμοί διαφορά).

Αξιζει να σημειωθεί ότι οι πράσινοι, ήταν αρκετά άτυχοι, αφού δευτερόλεπτα πριν το τελικό σφύριγμα είχαν δοκάρι με τον Αλεξανδρόπουλο.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Αθανασακόπουλο, ο οποίος νίκησε τον Ταλιχμανίδη ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και στην επανάληψη κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Τσοπούρογλου.

Μετά από αυτή την ισοπαλία, ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην κορυφή με 49 βαθμούς ενώ δύο λιγότερους έχει το «τριφύλλι».