Σοκ για Ντιναμό

Την ήττα με 2-0 εντός έδρας γνώρισε η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League.

Διαβάζονται περισσότερο τώρα…

«Λαπροβίτολα: Δεν έχει παραιτηθεί ο Παναθηναϊκός»

Ο ρόλος Ανουάρ στην μεταγραφή Αντονίτο

Φρουτάκια Πεταλούδες – δωρεάν παιχνίδι και σε ποια καζίνο θα τα βρείτε |21+

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Δέκα ολόκληρους βαθμούς μακριά από την κορυφή της PremierLeagueΡωσίας βρίσκεται πλέον η Ντιναμό Μόσχας, καθώς γνώρισε την ήττα εντός έδρας από τη Ρούμπιν Καζάν με 2-0.

Η αντίπαλος του “τριφυλλιού” στο Europa League δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο, η Ρούμπιν ήταν στημένη εξαιρετικά στην άμυνα και δεν της επέτρεψε να σκοράρει για πρώτη φορά φέτος, “χτυπώντας” στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 48ο λεπτό ο Οζντόγεφ έδωσε προβάδισμα στη Ρούμπιν με τον Κουζμίν στο 71′ να “σφραγίζει” τη νίκη των φιλοξενούμενων.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ: Γκαμπούλοφ, Γκράνατ, Ντάγκλας, Μπούτνερ, Κοζλόφ, Βαλμπουενά, Ζιρκόφ (75’ Τζούντζακ), Βένκερ, Ντενίσοφ, Νομπόα (56’ Ιόνοφ), Κουράνι (56’ Κοκόριν).