Οιωνός νίκης! (vids)

[ads]

Την 21η Νοεμβρίου έχει διεξαχθεί μόλις ένα ντέρμπι, το 1999 και σε αυτό νικητής ήταν ο Παναθηναϊκός με 2-0.

Διαβάζονται περισσότερο τώρα…

Αλαφούζος: Όχι στην πώληση, ναι σε συμπαίκτες για την ΠΑΕ

Πάλι καλά που οι οπαδοί δεν έχουν πάρει την κατάσταση στα χέρια τους!

Φρουτάκια με Εφτάρια – δωρεάν παιχνίδι και σε ποια καζίνο θα τα βρείτε |21+

[ads]

Τα σημάδια της… τύχης για κάποιους δεν σημαίνουν τίποτα. Για άλλους όμως σημαίνουν και πολλά μάλιστα. Αν όμως ισχύουν, τότε στον Παναθηναϊκό έχουν κάθε λόγο να είναι αισιόδοξοι ενόψει του μεγάλου ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 11η αγωνιστική της Super League.

Και αυτό γιατί στην ιστορία των ματς αυτών, οι δύο ομάδες έχουν διασταυρώσει τα ξίφη τους μόλις μία φορά στο παρελθόν την 21η Νοεμβρίου και σε αυτή νικητές βγήκαν οι «πράσινοι», με καθαρό αποτέλεσμα, 2-0.

Την σεζόν 1999-2000 λοιπόν, το «τριφύλλι» φιλοξενεί για την 8η αγωνιστική στο Ολυμπιακό Στάδιο τον αιώνιο αντίπαλό του, με τους «πράσινους» να είναι καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι, όμως να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν την κατοχή της μπάλας, καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι προσπάθειες του Σιμπινιέφσκι, του Βαζέχα και του Κόλα δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη όμως, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πέρσι Ολιβάρες τα δεδομένα άλλαξαν… Ο Περουβιανός αμυντικός στο 54΄άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλιά, ενώ 6 λεπτά αργότερα έβγαλε την ασίστ για τον Κριστόφ Βαζέχα, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Γιάννη Κυράστα.

Eλέγξτε επίσης

Παναθηναϊκός - Βόλος 1-1 (Highlights/vid)

Παναθηναϊκός – Βόλος 1-1 (Highlights/vid)

Ο Παναθηναϊκός για ένα ακόμα παιχνίδι δεν τα κατάφερε και αγνοεί την νίκη στο πρωτάθλημα. …