Άνετα Φενέρ και Μπαρτσελόνα

Η Φενέρμπαχτσε πέρασε άνετα από την Πολωνία καθώς επικράτησε με 91-76 της Τουρόβ σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη της στη διοργάνωση. Εύκολη νίκη και για την Μπαρτσελόνα με 78-63 επί της Αρμάνι Μιλάνο στο “Mediolanum Forum”.

Διαβάζονται περισσότερο τώρα…

Η αλήθεια πίσω από το «ενδιαφέρον» για Μεγιάδο

Από τον Παναθηναϊκό στον Πανιώνιο

Φρουτάκια Πεταλούδες – δωρεάν παιχνίδι και σε ποια καζίνο θα τα βρείτε |21+

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς προηγήθηκε γρήγορα με 15 πόντους (30-15), όμως οι γηπεδούχοι συνέχισαν να μάχονται και τρία λεπτά πριν το τέλος μείωσαν στους πέντε πόντους (78-73). Ωστόσο, η Φενέρμπαχτσέ κράτησε την… ψυχραιμία της και τη νίκη στα χέρια της με τον Γκούντελοκ να έχει απολογισμό 27 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 ασίστ.

Όσον αφορά στον αγώνα της Μπαρτσελόνα, μόλις ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση των Ιταλών, που δεν έχουν καταφέρει ακόμα να σπάσουν το… ρόδι στα ευρωπαϊκά παρκέ.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ ανέβασαν σταδιακά την απόδοσή τους, ξέφυγαν με 45-32 στο ημίχρονο και μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο, αφού ήταν φανερό πως οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό τους.

Οι Καταλανοί είχαν εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας και πρώτο σκόρερ τον Άλεξ Αμπρίνες με 21 πόντους, μαζί με δύο ασίστ και άλλα τόσα ριμπάουντ. Ο Ντάνιελ Χάκετ με 15 πόντους, συν δύο ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ κι ένα κλέψιμο, ξεχώρισε από την Αρμάνι Μιλάνο.